Migrena psychosomatyczna


Migrena należy do chorób przewlekłych, w trakcie których dochodzi do powstania silnych bólów głowy, którym często towarzyszą także inne dolegliwości, np. ze strony układu nerwowego. Zaobserwowano, że migrena najczęściej pojawia się u kobiet. Wśród przyczyn schorzenia, wielu lekarzy upatruje obciążenia genetycznego. Badana jest również zależność między stężeniem estrogenów, a napadami migreny.

Udowodniono także wpływ wielu czynników, które mogą wywoływać dolegliwość. U niektórych obserwuje się pojawienie się napadów bólu głowy na skutek zmiany pogody. Czasem migrena jest efektem bodźców fizycznych, alkoholu, miesiączki czy stosowanych leków. Coraz częściej wykrywa się zależność między migreną a stresem. Jest to jeden z najczęstszych czynników, które wyzwalają schorzenie.

Obserwuje się również, że dolegliwość wykrywana jest u perfekcjonistów. Takie osoby za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces, a jednocześnie jest w nich obawa przed niepowodzeniem i krytyką. Lęki te powodują stres, który zazwyczaj przyczynia się do rozwoju agresji.

Odczucie to jest jednak tłumione, w obawie przed opinią społeczeństwa. Z tego powodu może powstać dokuczliwy ból głowy, mający związek z migreną. Migrena znacznie częściej może się także ujawniać u osób ze skłonnością do depresji. W takiej sytuacji stosowane leki nie zawsze wyleczą prawdziwą przyczynę bólu głowy.

http://www.gsk.com.pl/produkty/Zinnat-granulat-do-zawiesiny-250mg.html zapalenie wątroby typu a

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz